Street Art. London vs Prague.

Ano, ano, Londýn je větší, žijí v něm kreativnější lidé a má mnohem delší historii pouličního umění než Praha. Povedené street art je tady nejen na zdech podchodů a klubů jako v našem hlavním městě, ale najdete ho i na obytných domech, ve kterých bydlí i usedlejší rodiny, nebo jako součást komerční propagace obchodů či služeb. Naše Iri teď v Londýně byla a tak si ty hezké pouliční obrázky pěkně vyfotila. Pak vyštrachala v mobilu fotky z Prahy a pěkně na střídačku své obrázky seřadila. Londýn, Praha, Londýn, Praha a tak dále plus na závěr tip na jednu skvělou aplikaci, která se vám bude hodit, až se do Londýna vypravíte.

London. Trochu scary, ale dost cool.)
Prague. Podchod and Muzeem. 
London. Reklama na kadeřnictví ve vedlejším domě. Iri si v něm chtěla zkrátit svoji emo patku, ale jak to tak v Londýně bývá, bylo to moc drahý. Tak se aspoň vyfotila před jeho propagačním obrázkem.
Prague. Metro Vltavská.
London. Hezkej dům na domě. Až na tu scary holčičku ...
Divný, co?.)
Prague. Haštalská, rok 2012. Dnes už tam tohle street art asi není ...

Aktuální londýnské street art můžete sledovat na webu Street Art London, který má taky celkem aktualizovaný Facebook, a hlavně skvělou aplikaci. Ta vám ukáže lokaci nejnovějších street art počinů, můžete v ní vyhledávat podle oblíbených autorů a její tvůrci se starají o to, aby byla stále aktuální. 

Ukázka z aplikace Street Art London.

Pražské street art můžete sledovat třeba přes FB stránku Street Art Czech republic, která zároveň upozorňuje na zajímavé akce, festivaly a další aktivity spojené s pouličním uměním. Pouze na Prahu se soustředil blog Street Art Prague, který má tuhle oblast mapovat od roku 2004. Poslední post je ale bohužel z předloňského února. Street Art aplikaci pro naši zemi nebo hlavní město jsem nenašla. Takže dotaz na Matěje - až se budeš nudit, nechceš nějakou udělat?.)

[

]

Žádné komentáře:

Okomentovat