Pět sociálních sítí, které byste měli znát

Staly se součástí našich životů. Často nám ho ale ničí. Sociální sítě můžou vzbuzovat nezdravou závislost, a to i přesto, že spíš než radost vyvolávají smutek. Člověk má pocit, že všichni ostatní se mají tak nějak líp. Zažívají víc úspěchů i zábavy, jsou krásní a randí se samými krásnými lidmi. Fotky a statusy jsou zkrátka zavádějící. Naštěstí tu jsou ale weby, které sice taky vzbuzují závislost, ale zároveň přináší inspiraci, zábavu a k tomu jsou ještě užitečné. Shrnuli jsme top 5 nejzajímavějších sociálních sítí, u kterých se vyplatí každý den zalogovat.

Americký esejista a literární kritik William Deresiewicz se pro časopis El Malpensante zamyslel nad tím, že v době sociálních sítích si člověk už nedokáže uvědomovat vlastní samotu. I když je sám, stále cítí všudypřítpomnou virtuální společnost. Jeho text ilustroval Adrià Fruitós


Zatímco Facebook vzbuzuje deprese, že všichni známí narozdíl od nás dělají samé zajímavé věci (o kterých většinou lžou.), Twittter přináší zajímavé myšlenky. Zaměření na stručný a výstižný text vede k tomu, že většina lidí tweetuje jen to, co opravdu stojí za to. Přínosný postřeh, netradiční zážitek, pozoruhodnou novinku a další skvělé věci, které člověku rozšíří obzory, a cítí se tak o něco bohatší.)


Podívejte se na seznam tweetujících spisovatelů a autorů, co píšou pro The Times. Autorem ilustrace je Edwards McGowan


Už to sice není, co bývalo, protože roste počet lidí, kteří zajímavé věci repinují, místo aby je sami vytvářeli, ale i tak je Pinterest stále skvělým zdrojem inspirace. Krásné fotky člověka nadchnou, moudré citáty nakopnou a chytré DIY návody namotivují k vlastní domácí činnosti. Pinterest nás zkrátka baví a tak není divu, že jsme na něm sami aktivní. Jen musíme dopilovat tu vlastní DIY tvorbu.)


Eat. Sleep. Pin.)Každý den se na světě milují možná stovky milionů lidí, a někteří z nich se o tom nebojí napsat. Konkrétně na web Ijustmadelove.com, kde už svou milostnou stopu zanechalo téměř 300.000 lidí z celého světa. Na mapě lásky můžete sledovat, v jakých zemích to lidi baví nejvíc, a pak se třeba podívat i k nám do Prahy. Hodně love markerů najdete nepřekvapivě v blízkosti Václavského náměstí, Letné a hodně eroticky nabitá je taky Stromovka nebo nábřeží Vltavy. A pak tu jsou překvapivá místa jako pražská ZOO, Fakulta jedné nejmenované vysoké školy nebo hřbitov.) A přečíst si můžete i zajímavé statistiky. Třeba jaká místa a polohy jsou nejpopulárnější a to nejen u heterosexuálních párů, ale taky třeba u lesbiček, kterých je na webu přes pět procent (podíl gayů je devět procent.


Milostná mapa v Praze a okolí z webu Ijustmadelove.com


Uznáváme, že i tahle sociální síť může vzbuzovat deprese. Většinou jsou tady všichni nepříjemní, a když se na něco potřebujete zeptat, přijdou urážky a výsměch, ale pořádná odpověď většinou ne. Na druhou stranu: dozvíte se tu ze sociologického hlediska hodně zajímavé věci, protože zdejší uživatelé zřejmě vlivem mylně přetrvávajícího pocitu, že jde o uzavřenou skupinu intelektuálů, píší zcela otevřeně svoje názory, zážitky a zkušenosti. A pak tu jsou diskuze úzce zaměřené takřka na cokoliv, na co si vzpomente. Ať už jde o literaturu, módu, krásu, design, film nebo cokoliv jiného, dozvíte se zajímavé myšlenky, horké novinky nebo veřejně neznámá fakta.


Po přihlášení na nyx se vám zobrazí aktivita přátel i nadcházející akce


No co k tomu můžeme říct. Nejlepší na konec, že?.) Pokud tenhle text náhodou čte někdo, kdo Dejmidarek.cz nezná, tak tady je krátké intro. Lidé si zde vedou seznam svých přání, která vidí jejich zaregistrovaní přátelé. Když jim chtějí něco koupit, dárek se zablokuje, aby jej obdarovaný nedostal víckrát. Ten zároveň netuší co a od koho dostane, takže moment překvapení zůstává. A pak tu máme každodenní tipy na dárky a kolekce blogerek, které jsou plné krásných věcí. Přes Dejmidarek.cz si tak můžete něco přát, nechat se inspirovat nebo sledovat a komentovat přání ostatních.


Pokračování na Dejmidarek.cz.)


A co vy - které sociální sítě jsou pro vás nejvíc cool?

[

]

Žádné komentáře:

Okomentovat