5 skvělých aplikací pro internetové startupy - a jsou zdarma

Každý týden vám rozeslat ručo 1200 emailů s novinkama? Přehrabovat se stohama poznámek a neustále si mezi sebou posílat poslední verze souborů? Tož tak mohli bychom... ale naštěstí jsme narazili na pár aplikací, které nám usnadňují život... a co je na  nich ještě sympatické - jsou zcela nebo alespoň v omezené verzi zadarmo... Třeba někdo z vás plánuje nebo už rozjíždí nějaký zajímavý projekt a naše tipy využije.
 1. MailChimp - rozposílání a spravování newsletterů
 2. Evernote - poznámky, TO-DO list, náhradní paměť
 3. Dropbox - sdílení obrázků a dokumentů 
 4. CrazyEgg - zobrazuje, kam lidé na našich stránkách klikají
 5. Správa sociálních sítích - jaké máte zkušenosti?

Dej mi dárek IT: já a pan Hugo

1. MailChimp


Každý týden rozposíláme newsletter (a to překrásný, mohu-li tvrdit) zhruba 1200 uživatelům. To asi musí dát strašně hodně práce? Tož, většinou mi to nezabere ani hoďku času.) Jakto? Mám to automatizované přes MailChimp. Tato aplikace umožňuje vytvářet krásné emaily i bez znalosti kódóvání - čistě jen klikáním myší. Spravuje databázi emailů, až do počtu 2000 zadarmo, a to včetně přihlašování a odhlašování. To se vcelku hodí, protože není nic horšího, než když emaily z vaší domény padají do spamového koše. A z přehledných reportů vidím, kolik lidí si newsletter přečetlo případně prokliklo. Co víc chtít? :)

MailChimp - ukázka tvorby newsletteru


2. Evernote


Evernote je můj záložní mozek - mám tu vše, co bych si rád pamatoval, ale moje šedá kůra na to nestačí: poznámky, obrázky, odkazy, články, dokumenty, skeny, úkolovníčky... vše od novoročních předsevzetí z roku 2012, básniček, nákupního seznamu na zítra, přes projekty, na kterých spolupracuju, ale dostanu se k nim jednou za rok, až po zpětné vazby od uživatelů Dejmidarek.cz a TO-DO listu, co a jak chci naprogramovat. Takhle mám vše na jednom místě (v cloudu) a ke svému záložnímu mozku se dostanu z macbooku, tabletu a mobilu.

Evernote - úvodní stránka tohoto záložního mozku

4. Dropbox


Služeb jako Dropbox je hodně, ale on tu byl první.) Na mobilu automaticky zálohuje a zpřístupní vaše fotky tak, že je vidíte i na svém počítači. V Dejmidarek.cz jej používáme na sdílení obrázků a grafických materiálů mezi námi. A zároveň slouží i jako záloha. Statistika říká, že je mnohem pravděpodobnější, že člověk přijde o záložní disk, než že se mu ztratí soubory z "cloudu". Není třeba se omezovat jen na grafiku, znám hodně firem a projektů, co v Dropboxu mají veškeré soubory a dokumenty.

Dropbox - sdílení souborů mezi zařízeními i lidmi


4. CrazyEgg


Při vývoji Dejmidarek.cz nás zajímá, kam naši náštěvníci klikají. Vyzkoušel jsem různé aplikace a nejlépe se mi používá CrazyEgg. Nabízí i možnost filtrovat odkud k nám lidé přišli nebo vidět kam až do-scrollovali na úvodní stránce. Nejednou jsme objevili chování, které jsme vůbec nepředpokládali. Například na stránce tipů většina poprvé přicházejících lidí klikla na ikonku dárku nahoře, která v tu chvíli neměla žádnou funkci. Toho jsme využili a teď, když na ni kliknete, tak se zobrazí stručné vysvětlení, jak používat Dejmidarek.czCrazyEgg je sice placený, ale dá se vyzkoušet zdarma na 30 dní.

CrazyEgg - zobrazení, kam lidi klikali na naší homepage
CrazyEgg - při tomto zobrazení jsme objevili, že většina poprvé přicházejících lidí klikla na ikonku nahoře, která v tu chvíli neměla žádnou funkci


5. Správa sociálních sítích 


Tož a tady bychom potřebovali poradit. Máte někdo zkušenosti s nějakou aplikací na správu obsahu na Facebooku? Například Hootsuite a podobně?
Ještě mě napadlo napsat o zdarma pomůckách pro ultra-začínající programátory. Zajímalo by vás to?

Matěj

[

]

3 komentáře:

 1. No, wow, velmi praktický post. Já z toho asi teda nic nevyužiju, protože to všechno zařizujete vy a já jen píšu a vybírám krásný věci.), ale stejně to bylo zajímavý.

  OdpovědětSmazat
 2. Super, díky za takové info! Jdu studovat :-)

  OdpovědětSmazat
 3. Jsem moc rad, ze se libi. Bal jsem se, ze to nebude nikoho zajimat :)

  OdpovědětSmazat