Jak zvířata spí

Domi se na den dětí splnila hned dvě přání z její kolekce pro Dejmidarek.cz. Jedním z nich je knížka Jak zvířata spí, kterou letos vydalo nakladatelství Baobab. Tvůrcem textu, ze kterého se děti (i jejich rodiče.) například dozví, že pelikáni usínají pohromadě, ploskozubec si na noc staví bublinu ze slin a žirafa si dopřává sotva pětiminutové šlofíky, je kmenový autor Baobabu Jiří Dvořák. O ilustrace se postarala čerstvá absolventka UMPRUM Marie Štumpfová, která tady pod vedením spolumajitele Baobabu Juraje Horvátha studovala v ateliéru ilustrace a grafiky. Obrázky jsou krásně něžné, text hravý a zároveň poučný. A Domi je nadšená. Mimo jiné proto, že v knížce jsou i naši oblíbení lední medvědi.

Knížku Jak zvířata spí letos v květnu vydalo nakladatelství Baobab.
Lední medvědice mají chápavé partnery. Když čekají mláďata, jdou se nadlouho prospat v doupěti a nemusí nic dělat.)
Vydra mořská, které patří titulní strana, si na noc ustele v dlouhých vláknech chaluh. 
A je tady i největší spáč ze všech. Kočka. Zvíře, které dokáže usnout kdykoliv a kdekoliv.)

Druhým splněným přáním je špionážní foťák od francouzské značky Moulin Roty, který jsem pořídila v Hračkotéce. Kromě krásné ilustrace vyniká vnitřním zrcátkem, které umožňuje vidět za roh. Díváte se přímo do "objektivu", ale přitom máte dokonalý přehled o tom, co se děje nalevo od vás. Doporučuju vyzkoušet před tím, než foťák předáte dětem. Pak už ho nedají z ruky.)

Domčina nadílka na den dětí. Foťák Appareil photo espion od Moulin Roty a knížka Jak zvířata spí.

Při návštěvě Hračkotéky mému pohledu neušly ani další přání z Domčiny kolekce. Třeba čajový set Liščí čaj o páté, který je v reálu ještě o něco krásnější než na fotkách. No asi neodolám a za měsíc, kdy naše princezna oslaví páté narozeniny, budu plnit další přání. 

Liščí čaj o páté od francouzské značky Djeco

A když už tady zmiňuju francouzské značky zaměřené na věci pro děti, musím sem dát i jejich odkazy na hry, omalovánky a další zábavu, co mají na svých stránkách. Kdybych se mohla vrátit do svého dětství a prožít ho znovu, chtěla bych vyrůstat ve Francii. V téhle zemi totiž dospělí umí dětem zprostředkovat svět s ohledem na jejich nedospělé vnímání. Hravě a s láskou. Prostřednictvím knížek, hraček i filmových pohádek tohle Francouzi umí opravdu dobře. 

Iri


Omalovánky a vystřihovánku si můžete stáhnout na webu Moulin Roty. 

Na webu značky Djeco zase můžete objevovat její kolekci prostřednictvím vrituální prohlídky nejkrásnějšího domu na světě, hrát pexeso a stahovat tapety. 

[

]

Žádné komentáře:

Okomentovat