5 důvodů, proč nakupovat vánoční dárky už v říjnu.

Známe to všichni. Každý rok je to totiž stejné. Prosinec se přiblíží překvapivou rychlostí a člověk zjistí, že ještě nemá pro nikoho nic k Vánocům. Díky našemu webu Dejmidarek.cz máte jasno v tom, co si vaši blízcí přejí. Ale ne všechno se dá koupit online a hned. Obzvlášť v listopadu nebo prosinci, kdy už je spoustu věcí vyprodaných a na další se musí čekat dlouhé týdny. Dárky se zkrátka vyplatí vybírat s dostatečným předstihem. V klidu a pohodě. Tak, aby klidné a pohodové byly i samotné svátky. Tady je 5 důvodů, proč začít s vánočními nákupy už v říjnu. 

1. Žádné fronty

Většina lidí to neudělá, což znamená, že v obchodech ještě nejsou fronty a vy se tak nemusíte prodírat davy a stresovat u pokladen. Obchod je (skoro) jen váš.

Říjnové nakupování = pohoda. Obrázek At the mall je od amerického ilustrátora Nigela Sussmana.

2. Dostatek času na rozhodování

Velká rozhodnutí vyžadují klid a dostatek času. A toho se vám v říjnu dostane víc než dost. Při popíjení dobré kávy si podrobně projděte wishlisty svých blízkých a dlouze přemýšlejte o tom, čím je letos nejvíc potěšíte. 

U dobré kávy se dobře přemýšlí. Zkuste třeba tu z mamacoffee

3. Dostatek času na vlastnoruční výrobu dárků

Říjen - ideální čas na tvorbu DIY dárků. Inspirace je plný internet i náš Pinterest. Zkuste třeba obtiskávané květináče. Těmi potěšíte maminku, babičku, sestru, kamarádku i přítelkyni. 

Návod na výrobu téhle DIY krásy najdete na blogu A beautiful mess.

4. Dostatek času na originální zabalení dárků

V říjnu je čas nejen na vybírání dárků, ale také na volbou jejich nejkrásnějšího zabalení. Žádné nudné obaly z obchodních řetězců. Letos jinak a lépe. Hledejte papíry s originálním motivem nebo si rovnou nějaký samy vyrobte. A to samé můžete uděla i s jmenovkami na dárky.

Tyhle krásné jmenovky na dárky od americké ilustrátorky Emily Winfield Martin jsou ke stažení zdarma. Najdete je tady.

5. V říjnu nakupujte, v listopadu a v prosinci se bavte!

Nakoupit dárky v říjnu znamená bavit se v listopadu a v prosinci tím, že budete pozorovat své vystresované okolí. Dobrým přátelům, ale poraďte to, co dneska radíme vám - s vánočními nákupy je nejlepší začít  říjnu. Místo stresu se pak s potěšením můžete pustit do poklidného úklidu a vánočního pečení.

Dárky jsou nakoupené, byt uklizený, takže zbývá jediné: Let's bake! Autorkou krásné ilustrace je Flora Waycott.

[

]

1 komentář: