Jaké budou letošní Vánoce? Tak trochu hipster.

Na světě je tolik přání, kolik existuje lidí. Každého potěší něco jiného a náš web Dejmidarek.cz, přes který si lidé vedou seznam svých přání, je toho důkazem. Někdo touží po rudé rtěnce, jiný chce designovou židli a další si přeje rovnou nové auto. Nejde ale jen o hmotná přání. V seznamu, který jsme vytvořili na základě anonymní analýzy přání našich uživatelů, se objevují i takové věci jako třeba otočení postele o 90 stupňů nebo šest hodin denně navíc. Přání jsou zkrátka různorodá, a některá z nich ani nejde zařadit do žádné kategorie. K dispozici jich ale máme více než 7000, a z takového počtu už lze vypozorovat určité tendence. Obecně můžeme říct, že letošní Vánoce budou tak trochu hipsterské. Konkrétní závěry ale posuďte sami.

Infografika vychází z anonymní analýzy více než 7000 přání uživatelů Dejmidarek.cz

A) Knížky vedou


I když se zdá, že lidé v dnešní době moc nečtou, knížky se v seznamu přání objevují docela často. Mezi knižními dárky přitom dominují kuchařky. Každá osmá knížka, kterou si lidé přejí přes Dejmidarek.cz, tak obsahuje recepty. Každá šestá kuchařka se zároveň věnuje receptům veganským, o které se v posledních letech zajímá čím dál více lidí. Svědčí o tom i soutěž Blogerka roku, ve které se mezi hlavní finalisty v kategorii Food umístil blog Veganotic. A pokud nevíte, jakou knížkou potěšit své blízké, mrkněte na skvělou literární kolekci od Katky z blogu Brabikate.Kuchařská inspirace z našich kolekcí. Etické kuchařky najdete v kolekci Radky z blogu Kusanec, Regionální kuchařku do své kolekce zařadily holky z blogu Jako rybička a odstředivka je z kolekce  designérky Anny Marešové. Old school cedník najdete v našich tipech.


B) Elektropřání


Výrazně zastoupená je samozřejmě také elektronika, v rámci níž si lidé přejí televize, počítače, elektronické čtečky, telefony i foťáky. Trend je přitom jasný. V kurzu jsou iPhony a Polaroidy. Z celkového počtu telefonů, které si uživatelé Dejmidarek.cz přejí, je skoro každý druhý iPhone. A podobně je to i s foťáky. Víc než polovina lidí, kteří si je přejí, mají totiž na mysli polaroid. A protože i my na Dejmidarek.cz jdeme s trendy, v našich tipech najdete analogové skvosty od šikovných kluků z Polaroidlove.cz.


Iphonovo-polaroidová inspirace z Dejmidarek.cz. Plakát ReStyle, ilustrovaný case Vajco, kapsička na nabíjení, Polaroid 636 a zamilované obaly najdete v našich tipech. Kožené pouzdro na iPhone je z kolekce designérky Anny Marešové. 


C) Nejstylovější boty? Conversky!


Asi se shodneme na tom, že boty jsou velkým tématem. Zajímají se o ně muži a ženy a blogerka Boo, jejíž kolekci pro Dejmidarek.cz najdete tady, po nich dokonce pojmenovala i svůj blog. Jaké boty jsou ale nejvíc v kurzu? Nadčasové a pohodlné Conversky. V rámci přání, které se na Dejmidarek.cz soustředí na boty, si je totiž přeje každý pátý uživatel. Zajímavé ale je, že každým šestnáctým přáním v kategorii bot jsou bačkory. Možná to není až tak neoblíbený dárek, jak se všeobecně traduje.)Conversky se u nás objevily ve většině blogerských kolekcích - u Martiny z blogu My One Way, u Niky z blogu ReNika i Olívky z mode de boulangerie, která si přeje taky černé lakýrky. Lodičky od Stelly McCartney a Fair trade tenisky jsou z udržitelné kolekce Kamily Boudové. Modelka uprostřed má na sobě kromě Conversek také triko Brandy Melville


A jaká jsou další oblíbená přání na Dejmidarek.cz? Často to, co se dá nosit - kabelky a baťohy, na čem se dá jezdit - kolo, na co jde složit hlavu - polštář, a co jde vylepit - plakát. Pro dárkovou inspiraci mrkněte na naše tipy a kolekce. Svoje přání si pak dejte do wishlistu a sledujte, co si přejí vaši přátelé. Štědrý večer pak bude plný nadšených výkřiků, protože každý dostane to, co si opravdu přál. A nebojte se, že byste něco dostali dvakrát. Když vám někdo z vašich přátel bude chtít dárek koupit, přání si zamluví. Vy ale zároveň do poslední chvíle nebudete vědět, co a od koho konkrétně dostanete. Stále tak budete překvapeni, ale zároveň stoprocentně potěšeni:)

[

]

Žádné komentáře:

Okomentovat