Tak trochu jiné Vánoce: dekorace

O svátečním veselí, které brzy nastane, panují jasně dané představy. Nakoupí se hodně dárků (doufejme, že díky Dejmidarek.cz co nejvíc "těch pravých"), peče se a zdobí se. Nejčastěji vanilkové rohlíčky a perníčky a v dekoracích vedou třpytivé baňky, svítící řetězy a typické motivy ve formě sobů, andělíčků a zvonečků. Je celkem jedno, že k letošním trendům patří černobílá kombinace a pastelové odstíny, protože ve výsledku bude většina domácností stejně laděna do červeno-zelené, kterou doplní zlatá a stříbrná. My jsme se ale letos rozhodli jít jinou cestou. Nejsme si jistí, že ji dodržíme, ale chceme to zkusit. A když to nezkusíme my, jste tu ještě vy. Odvážná skupina lidí, která se o Vánocích obejde bez klasické výzdoby a pohoštění, a zkusí to letos tak trochu jinak.

Stromek, který neopadá


Teď nemáme na mysli ty umělé, ale buď nakreslené nebo nalepené. Zkuste zakouzlit s tabulovou barvou a křídou nebo s obrázky a fotkami. A když vaše vánoční srdce plesá po živém stromečku, nebojte si ho letos pronajmout. Jak a kde najdete v našich vánočních tipech


No, nevypadá tenhle polaroidový stromeček chic? Inspirace z blogu Frichic
Nakreslený stromeček z blogu A Legg Up


Vánoční věnec pro nerdy

O tipech na dárky pro geeky, jste si na našem blogu mohli přečíst tady. Tentokrát jsme objevili inspiraci, jak geekovsky pojmout vánoční věnec, který zavěšený na dveřích všem kolemjdoucím naznačí, kdo tady bydlí. 

Návod na DIY věnec v geek stylu najdete na blogu Our NERD home.

Kreativní PFka

V aktuálním vydání časopisu Nový prostor, jehož tématem je sdílení, je obrázková příloha s vánočním přáním. Vystřihnete prodejce Nového prostoru a vyberete mu některý z nakreslených oblečků. Může být za kosmonauta, číšníka i supermana. Může být ženou i mužem. Výsledkem je opravdu netradiční novoroční přání, které obdarované jistě potěší i pobaví. Tak trochu jiné baňky

Kulaté ozdoby na stromečku jsou klasikou, jejíž krása se nikdy neomrzí. Může se ale trošku obzvláštnit. Třeba tak, že polystyrenové koule polepíte kousky novin, a ozdobíte vlastnoručně nakresleným obrázkem. My jsme loni zvolili zvířátkové motivy, ve kterých letos plánujeme pokračovat. Už jsme trošku začali koťátkem s mašličkou. Moc se nám ale taky líbí varianta baněk z dřevěných koleček, na které se nalepí vytištěná šablona z blogu Love from Ginger.


Návod na ilustrované baňky najdete na blogu Můj dům, můj squat
Dřevěné baňky s motivy od Love from Ginger

Sladké Vánoce bez cukroví

No jasně, že ani my si Vánoce bez zobání sladkých tučných kousků politých čokoládou neumíme představit. Milujeme je stejně jako vy. Zároveň nás ale láká alternativa v podobě vánočního dortu, který je ozdoben DIY stromečky. Vypadá to vážně úžasně. A pro klasiky, kteří ovšem letos nechtějí hřešit, tu máme tip na zdravé cukroví od Zdravé mámy.

Vánoční dort z blog Oh Happy Day

Ať už si o letošních Vánocích upečete a vyzdobíte cokoliv, přejeme vám, ať jsou krásné, šťastné a plné příjemných překvapení. 

Evi, Matěj a Iri z Dejmidarek.cz 

[

]

Žádné komentáře:

Okomentovat