Pražský týden designu

Protože milujeme krásné věci, nesmíme chybět na akcích, kde se představují čerstvé novinky z oblasti módy a designu. Jedna taková se pod názvem Prague Design Week celý týden odehrává v centru Prahy v Kafkově domě. My jsme na ni vyrazili hned dvakrát a tak jsme pro vás objevili spoustu skvělých nápadů. Některé z nich najdete nově i v našich tipech, jiné zatím slouží hlavně pro inspiraci. A podívat se na ně koneckonců můžete i sami, respektive dnes máte poslední možnost. Prodejní přehlídka autorského designu je otevřená do 19:00. 

Prague Design Week 2015

Druhý ročník designového festivalu, který se poprvé konal loni na podzim, byl ve znamení porcelánu, šperků a osobité módy. K vidění byly samozřejmě i jiné věci, ale nás bavily nejvíc hlavně tyhle tři oblasti. Skvělé kousky představily holky z 2d3D, které mají nově v portfoliu i šperky ze stříbra. Moc se nám líbily pohádkově krásné prstýnky od Michala Kadaníka, které každou ruku promění v princeznovskou ručku. Zamilovali jsme se do porcelánového ovoce od Blanky z Bílého Blaha a obdivovali misky, vázy i lampy skupiny Nalejto, kterou založili studenti ateliéru Keramiky na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. 


Miska hruška

Šperky 2d3D

Beton, kůže, bambus & duše kol

Krásné a precizně zpracované věci nejen z kůže dělá Lukáš Váňa pod značkou Promise, z níž jsme do našich tipů zařadili bambusové ponožky, které jsou dokonale prodyšné, antialergické a antibakteriální. Jak říká Lukáš, na léto ideální. Z doplňků nás zaujal kožený cestovní bloček a plstěný klobouk ozdobený koženým páskem. Dokonale padnoucí se nám zdálo sako od Segrasegra s límcem vyrobeným z duše kol. Zalíbily se nám věci od Soolista a taky betonové doplňky od Jakuba Velínského. Hlavně reprák, hodiny a věšák

Brašna na nářadí a peněženka Promise, Reprák od od Jakuba Velínského, Sáčko a bunda od Segrasegra a košile Sojka od Soolista.

Nápad týdne

Naprosto nas nadchnul nápad na ekologické sáčky na potraviny, které v rámci projektu Frusack představily medičky Tereza Dvořáková a Hana Němcová. Jde o pytlíky z bioplastu, který je stejně odolný jako igelit, ale zároveň prodyšný a plně kompostovatelný, takže v případě, že už se dále nevyužije, se přirozeně rozloží v přírodě. Sáčky se navíc vyrábí v České republice, čímž odpadají zbytečné náklady na transport, a navíc u nás zůstává technologické know-how. Novinka bude v prodeji letos na podzim a my už se nemůžeme dočkat. Igelitové sáčky jsou sice skvělé odolné, ale vzhledem k tomu, že je lidé často používají jako jednorázovou záležitost, je odolnost spíš na škodu. Jen čtvrtina plastového odpadu se totiž recykluje a tak ve formě odpadu napáchá mnoho nekalých škod. 

Tereza Dvořáková s bioplastovým sáčkem Frusack. K dostání budou různé barvy, díky nimž se z praktické věci stává zároveň módní doplněk.

[

]

Žádné komentáře:

Okomentovat