Rozhovor s Markétou z Mámami

Tři skvělé maminky dostaly před časem jeden skvělý nápad. Založit obchod s věcmi pro děti, které s láskou k poctivému řemeslu vznikají v České republice. Vznikl e-shop Mámami, ze kterého u nás na Dejmidarek.cz najdete spoustu krásných tipů. Online obchod je rozdělen do kategorií podle toho, co maminka zrovna připravuje a potřebuje. Třeba Máma mi ráda čte, Máma mi chystá oslavu nebo Máma mi balí na výlet. A v sekci S láskou vyrobilo Mámami najdete módní doplňky a přáníčka, které tyhle tři šikovné maminky samy vyrábí. Jednou z nich je Markéta Popovičová, kterou jsme poprosili o malý rozhovor. V něm přibližuje detaily celého projektu a samozřejmě mluví také o tom, jaký vztah má k dárkům v roli darující i obdarované. 

Markéta Popovičová


Radši dárky dáváte nebo dostáváte?


Musím se přiznat, že dárky jsou důležitou součástí mého života, a to už od útlého dětství. Dárky mám většinou spojené s oslavou, příjemnou atmosférou, dobrým jídlem a nějak mi nejde tyhle věci oddělit. Moc ráda plánuji dopředu, co bych si mohla přát, stejně tak ale důkladně plánuji a vyzvídám, čím bych udělala radost těm druhým. Navíc u dárku je pro mě důležité také jeho balení, takže když už nějaký dárek dávám, snažím se, aby byl krásný a lákavý už na pohled. Stejně tak ocením, když si tu samou práci udělá někdo kvůli mně. Beru to jako velmi osobní a krásné vyjádření toho, že mu na mně záleží.

Jaký dárek Vám kdy udělal největší radost? Nemůžu nenapsat, že největším darem je pro mě můj manžel společně s mými třemi dětmi. To, že mám muže, který mě má rád, a tři úžasné a zdravé děti beru v tomto světě jako obrovský dar, kterého si velmi vážím! Ale když bych měla zůstat přece jen víc při zemi, největší radost mi udělal notebook, který mi koupil manžel ještě před narozením naší první dcery. Hledala jsem na něm veškerou výbavičku, jsou na něm nahrané všechny naše fotky... Ten notebook stále ještě mám a každý den na něm pracuji, odepisuji zákazníkům, vytvářím faktury. Jen už přece jen začíná trochu dosluhovat... No a už jsme zase u těch přání:)

Jakou knihu dáváte nebo chcete dávat jako dárek svým blízkým?


Mé rodině a přátelům většinou knihy nedávám, pokud si o některou výslovně nepožádají. Jednoduše nerada riskuji, že se netrefím do vkusu. Knihkupectví ale navštěvuji ráda a často. V posledních letech nejvíc knih kupuji mým dvěma dcerkám, které jsou vášnivými čtenářkami i když samy ještě nepřečtou ani řádek. Čteme denně, téměř vše, co nám přijde pod ruku. Máme rády klasiku, stejně jako novinky, které chodíme prohlížet a hodnotit hned, jak vyjdou. Od pohádek jsme už pomalu pokročily k příběhům, a tak se třeba teď každý večer pod peřinou noříme do dobrodružství Luisy a Lotky a už plánujeme, jakou knížku budeme číst v zápětí. Musím přiznat, že tyhle společné chvíle jsou pro mne nejkrásnější část dne, a tak se trochu sobecky netěším, až mě holky k tomu čtení už nebudou potřebovat...


V kategorii Máma mi ráda čte najdete i oblíbenou knížku 12 hodin s Oskarem


Co byl klíčový moment úspěchu vašeho eshopu Mámami?


Úspěch je velmi těžko měřitelný pojem a pro každého může znamenat něco docela jiného. Za projektem Mámami stojíme tři a i každá z nás vnímáme naši cestu, úspěchy a neúspěchy často rozdílně. Velkou radost ale máme určitě z toho, že náš eshop za zhruba rok a půl jeho fungování i bez nějaké větší reklamy objevilo poměrně dost lidí a nemalá část z nich se k nám vrací již opakovaně. Velmi si vážíme každého milého emailu, zprávy, osobního setkání. Snažíme se dělat maximum pro to, aby lidé, kteří si u nás nakoupí, neměli radost jen z věci, která jim přijde poštou, ale aby si z celého nákupu odnesli také dobrý pocit. A z reakcí, které dostáváme, je vidět, že taková péče se opravdu vyplácí. Často a bez nadsázky si říkáme, že naši zákazníci jsou prostě úžasní! A stejně takoví jsou i lidé, se kterými spolupracujeme a za to jsme opravdu moc rády! A možná, že do jisté míry je velkým úspěchem samotný vznik projektu. Věřím, že čeští tvůrci a české výrobky mají budoucnost...


S tím naprosto souhlasíme a zároveň všechny zveme do naší kategorie Z českých luhů a hajů, ve které najdete i krásné věci od Mámami.


Omálovánkový kufřík

[

]

1 komentář:

  1. Krásný článek :-) Držím palečky, aby obchod dále vzkvétal :-)

    http://wormake.blogspot.cz/

    OdpovědětSmazat