Rozhovor se Zdeňkou z Šik v kuchyni

Vaření je zábava, která bude ještě lepší, když při ní budete i dobře vypadat. Pomůže vám k tomu elegantní zástěra, chňapky a další krásné doplňky z eshopu Šik v kuchyni, jehož stylové kousky najdete i v našich tipech na dárky. Online obchod provozuje mladá maminka Zdeňka Eliášová, která nám v dnešním rozhovoru prozradila, jak podnikání zvládá s děťátkem po boku a co ji k založení vlastního projektu vlastně inspirovalo. Dozvíte se také, jaké knížky Zdeňka nejdraději daruje svým blízkým, a zda dárky radši dává nebo dostává. 

Zdeňka Eliášová v zástěře ze svého obchodu Šik v kuchyni

Kromě eshopu se věnujete i péči o svého malého syna. Jak jde skloubit podnikání a mateřství?

Myslím, že dobře díky obrovské podpoře mého manžela. Také jsem si musela zvyknout na jiný rytmus práce. Prostě věci musím dělat, jakmile je čas a ne kdy by se mi chtělo. Naštěstí díky mobilnímu telefonu a internetu můžu pracovat odkudkoli - na procházce s kočárem nebo klidně v noci při kojení. Navíc eshop Šik v kuchyni jsem založila tak trochu i kvůli tomu, abych měla zábavu na mateřské a nezblbla. Takže teď mám, co jsem chtěla a jsem za to moc ráda. Myslím, že dítě není překážka pro cokoli, je to veliká radost.

Jak se vlastně zrodil nápad nabízet "módní doplňky" do kuchyně?


Dlouho jsem přemýšlela o tom, že bych rozjela vlastní malé podnikání. Nějaký čas jsem pracovala pro větší firmy a chtěla jsem si ověřit, jestli to, co jsem se tam naučila, zvládnu na vlastní pěst. Od začátku jsem měla jasno v tom, že chci založit e-shop a prodávat produkt, který bude nový, jiný, možná inspirativní a hlavně mě bude bavit. Jenže vymyslet takovou věc není vůbec jednoduché a upřímně řečeno došlo mi, že to sama nezvládnu. Proto jsem hledala inspiraci v zahraničí a nakonec se rozhodla své podnikání postavit na spolupráci s americkou značkou Jessie Steele, která tento předpoklad zvládla na jedničku.


Pro dámy, pro pány i pro děti. Zástěry z eshopu Šik v kuchyni najdete i v našich tipech na dárky.

Jaký dárek Vám kdy udělal největší radost?

Nejlepší dárek, který jsme si s manželem nadělili, je náš syn Honzík. To už nepřekoná nikdy nic.


V nabídce Vašeho obchodu je i jedna "sladká kuchařka", která se nabízí jako skvělý dárek. Jakou knihu dáváte nebo chcete dávat jako dárek svým blízkým?

Několikrát jsem darovala knihu Muž, který chtěl být šťastný od Laurenta Gounella, kterou jsem sama dostala od kamarádky. Formátem je malá ale obsahem veliká. Díky ní si uvědomíte, že ne všechny věci jsou takové, jak se na první pohled zdají. A že je vlastně velmi jednoduché žít život tak, aby byl člověk opravdu šťastný. Zatím všem udělala radost, ale nedávám ji každému. Knížka musí člověku sednout, aby to byl dobrý dárek.

Kuchařka Sladké Bary z eshopu Šik v kuchyni

Radši dárky dáváte nebo dostáváte?


Určitě radši dávám. Baví mě vymýšlet, co by ostatním udělalo radost a jsem moc šťastná, když to tak dopadne.

[

]

Žádné komentáře:

Okomentovat