Obal jako dárek

Nejhorší je to Vánoce. Vedle kupy dárků se kupí hora papírů a provázků, které dělaly jen dočasnou parádu do doby, než se dárky rozbalily. Pak se vyhodí do koše, nebo v tom lepším případě, putují do tříděného odpadu. Přitom je to ale škoda. Je zbytečné, aby se krásný obal dál nevyužil. Skvělou a zároveň ekologickou variantou jsou tedy dárky zabalené do hezkých a praktických krabiček, jejichž život s rozbalením dárku nekončí, ale naopak pokračuje v nové roli. Obdarovaný tak kromě dárku získá také úložný box, který využije pro ukládání větších či menších drobností. Tady jsou naše tipy, kde půvabné dárkové boxy pořídít. Někdy se prodávají samostatně, někdy jsou rovnou součástí dárku. A když nejsou, ti šikovní si dárkovou krabičku můžou vyrobit. 

Voňavá krabička 

Česká designérka Helena Heinz balí svá krásná a voňavá mýdla do neméně krásných krabiček, které jsou už jen samy o sobě krásným dárkem. Po vyjmutí mýdla můžou sloužit třeba jako malá šperkovnička nebo box na drobné kancelářské potřeby. A samozřejmě se v ní následně opět může něco darovat. 

Mýdla od Heleny Heinz

Box s velrybou 

Hrnečky se řadí k nejoblíbenějším dárkům, protože čaj nebo kávu si z krásného šálku každý rád vychutná. Obzlášť když je opatřen originální ilustrací. Tahle pochází z portfolia londýnské značky Magpie, jejíž věci vynikají ekologickým zpracováním, a jsou vhodné i pro vegany. Hrneček s majákem pochází z kolekce Ahoy a tak k němu patří i přímořsky laděná krabička s velrybou.

Hrneček s velrybí krabičkou
Papírový dárek

Krabička od českého studia Boksi je vyrobená z certifikovaného ekopapíru a opatřená ilustrovaným popisem, jak se dostat dovnitř. Martina a Libor, kteří za značkou stojí v rámci svých kolekcí tvoří obaly, které pojmou dárky různých tvarů a velikostí, které neskončí hned v koši. To je přesně naše řeč!

Dárková krabička
Dárková krabička

Od značky Boksi je také tahle krásná papírová krabička opět vyrobená z ekopapíru, kterou se hodí darovat po celý rok. Na každé její straně je totiž nakreslené jedno roční období. Autorkou motivu je designérka Petra Josefína Stibitzová.

Krabička na dárek
DIY obal

Pokud jste šikovní, můžete obal na dárek vyrobit sami. Skvělou inspirací jsou weby Minieco nebo Mr Printables, které jsou plné tipů na krásné papírové DIY. Moc hezké jsou třeba barevné mini krabičky nebo srdíčkové boxy. Šablony a návod najdete webech obou projektů. 

Geo Gift Boxes z webu Minieco
Srdíčkové krabičky nejen na Valentýna od Mr Printables

Tak co, která balící alternativa se vám líbí nejvíc?

[

]

Žádné komentáře:

Okomentovat