5 módních hitů letošního podzimu

Samozřejmě, že vlastní styl je důležitější než náhlá módní vzplanutí. Důraz se klade na individualitu a kreativní přístup. I přes tuhle masírku ale většina lidí trendy miluje. Konečně jsme se totiž naučili vnímat je jako širokou paletu možností, ze kterých si můžeme vybrat přesně to, co nám vyhovuje. Jako v cukrárně. Někdo má rád kremrole, jiný si radši dá tvarohový dort. Někdo může sníst kolik indiánků chce a jeho pas zůstane nadále vosí. Jiný si musí hlídat každé kousnutí do koňakové špičky. A přesně tak je potřeba přistupovat i k aktuální módní nabídce, kterou pro nás připravují návrháři, stylisté a nákupčí. Kterých pět hitů bude letos na podzim k vidění v českých ulicích?

Módní trendy 2015: Culottes - kalhoty, které mají zkrácené a široké nohavice, Pončoavantgardní doplněkněco červenéhoelegantní prvky

1. Pončo

Původem jihoamerický doplněk se těšil velké oblibě v 70. letech, jejichž ležérní elegance a bohémský styl se i letos ve velkém vrací. Tenhle trend je skutečně hodně variabilní. Podle volby barvy a materiálu může být pončo elegantní, hipsterské nebo příjemně ležérní.

Pončo v podání Jean z blogu Extrapetite, která na něm dává módní tipy pro drobné dívky. 
2. Culottes

Ani sukně, ani kalhoty. Ani krátké, ani dlouhé. Každopádně ale horký trend, který je lehkou připomínkou feministické otázky. Ženy totiž krátké široké kalhoty v minulosti oblékaly při jízdě na koni, kdy mít sukni bylo hodně nepraktické, ale zároveň stále společensky žádoucí. Krátké kalhoty s tak širokými nohavicemi, že připomínaly sukni do A, tak byly ideálním řešením. Název pro atypický kousek si návrháři módních kolekcí půjčili z historie - Culottes byly původně mužské kalhoty v délce pod kolena, které se začaly nosit ve Francii ve druhé polovině 16. století. 

Tenisky nebo podpatky. Culottes vypadají dobře se vším. Foto: Asos

3. Avantgarda

Atypické střihy a nekonvenční doplňky budí pozornost pravidelně a letos to nebude jinak. Na mysli máme oversize věci, nepravidelné zapínání, vliv architekury a lehce androgenní styl. Tohle všechno najdete třeba v kolekcích od Sistersconspiracy, které na Dejmidarek.cz mají zároveň vlastní kolekci, nebo u svršků od značky Soolista.  

Soolista
4. Vínová barva

Nebo taky červená, růžová a další krásně ženské barvy, které lehce naruší nadvládu populární černé a šedé. Stačí si je dopřát jen na doplňcích jako je čepice, klobouk, pásek, boty nebo třeba kabelka. Černý outfit zpestřený červenými detaily bude elegantní, ale zároveň přiměřeně dramatický. 

Slovinská modelka Iris Kavka a její dokonalá ukázka černé a červené kombinace

5. Elegance

Být elegantní je jistě nadčasová záležitost, ale v různých módních obdobích je na eleganci kladen jinak intenzivní důraz. Ten letošní je hodně velký. Samet, kůže a lesk. Černá, fialová a zlatá. Být za dámu z velké společnosti je letos na podzim velký hit. 

Podzimní elegance podle Urban Outfitters

[

]

Žádné komentáře:

Okomentovat