Bližší košile než kabát - 5 podzimních kabátových hitů

Kabát patří k nezbytným kouskům, které definují podzimní styl. Ten může být ležérní, elegantní, sportovní anebo - prudce moderní. To znamená v souladu s aktuálními trendy, kterých je letos opět víc než dost. My jsme z nich vybrali 5 nejkrásnějších, které studené podzimní počasí promění v příležitost vypadat zatraceně dobře. Na čem záleží? Na barvě, na konkrétním střihu a na použitém materiálu. V kurzu je neoprén, kožešina, ale i stará dobrá klasika.

Trend číslo 1 - Zapomeňte na límeček


Bezlímečkový styl ve své nedávné kolekci zmiňovala vlogerka Týnuš Třešničková a nám se rozhodně taky moc líbí. A nejsme sami. Do své podzimní kolekce tenhle trend zařadila i slavná francouzská návrhářka Sonia Rykiel.


Sonia by Sonia Rykiel, Halston Heritage a Vero Moda - přej si kabátek ve stejném stylu 

Trend číslo 2 - Neoprén

Praktický materiál surfařů a potápěčů se nejdřív prosadil v oblasti sexy bikin a na podzim dominuje i vrchní vrstvě oblečení. Jde o takový malý comback z konce 90. let, kdy byly moderní neoprénové mikiny a bundičky. Jeho použití na elegantních kabátech má ale úplně nový rozměr. 

Chatty, Rick Owens, Asos

Trend číslo 3 - Kabát nebo vesta?


Je to takový hezký kompromis. Je to dlouhé jako kabát, ale nemá to rukávy jako vesta. Výsledek je hodně zajímavý, elegantní a rozhodně velmi aktuální. Ale tak maximálně do poloviny listopadu, pak už na něj bude zima.) Sybilla, Mango, Zara - přej si kabátek ve stejném stylu 
Trend číslo 4 - Myší kožíšek


Nemusí být z myšky ani z jiného zvířátka. A nemusí ho být moc. Stačí jeden malý detail. Na límci, na kapse, na rukávech. Efekt ruské nebo indiánské princezny zaručen. 

Dsquared², Thomas Whiteside pro Tatler RussiaElie Saab - přej si kabátek ve stejném stylu 
Trend číslo 5 - Béžová klasika

Jsou věci, které nikdy nevyjdou z módy a béžový trenčkot patří mezi ně. Stačí uvázat, doplnit barevnou šálou a jít. Hodí se k němu tenisky i boty na podpatku. Nosí se na jaře i na podzim. Působí žensky, ale zároveň budí respekt. I letos na podzim ho zkrátka musíte mít. 

Burberry, La Cool & ChicMango - přej si kabátek ve stejném stylu 

Další kabátkovou inspirace najdete v našich Tipech na dárky

[

]

Žádné komentáře:

Okomentovat