Kde nakoupit vánoční dárky? Přece na Designbloku!Největší česká přehlídka módy a designu ve čtvrtek odstartovala v krásných prostorách Průmyslového paláce na Výstavišti a kromě luxusních expozic (pro většinu z nás) nedostupného designu se na ní představují i mladí designéři a začínající značky, od kterých tady můžete pořídit krásné drobnosti. Třeba šperky, sešity, knížky nebo menší doplňky do bytu. K prodeji jsou i luxusnější dárky, takže pokud letos chcete někoho opravdu hodně potěšit, máte příležitost. A to až do úterý 27. října, kdy letošní Designblok končí. 

Váza od Mi won McGhee, Designblok 2015


Šperky


Krásný výběr na Designbloku nabízí značka Trash Made, jejíž designéři vyrábí brože, řetízky, náušnice a další půvabná cinkrlátka z recyklovaných materiálů jako jsou třeba tlačítka z telefonních budek. Zajímavé jsou také náhrdelníky a náramky od Dagmar Kestner, která na přehlídce představuje kolekci 989.

Brože od Trash Made 
Šperk z kolekce 989 od Dagmar Kestner
Dárky z papírnictví

Milovníci bloků, sešitů a dopisů si letos na Designbloku přijdou na své. Kouzelnou limitovanou kolekci připravila značka Presco Group, ve které najdete ilustrované bloky i diáře pro rok 2016. Jako vánoční dárek ideální. A krásné věci pořídíte také u expozice papírnictví Papelote, jehož skvosty najdete i mezi našimi tipy na dárky.

Papelote
Papelote
Presco Group
Presco Group
Ilustrované vázy

Keramička Mi won McGhee ve spolupráci se svým mužem Milanem Pekařem na přehlídce představuje novou sérii ilustrovaných váz, které vás budou fascinovat. Tak trochu manga, tak trochu legrace ze současného stylu života. Hodně emocí a hodně krásy. A taky docela hodně peněz. Malá vázička přijde na asi 6000 Kč. Ale když ji miluješ, tak jí pořídíš.

Váza od Mi won McGhee
Hračky a oblečky pro děti

Děti mají letos na Designbloku pré. Tolik dětských koutků pohromadě snad ještě neviděly. Skvělý domek pro ně připravila galerie Harddecore, kde můžou jezdit ve vláčku a vybarvovat obří omalovánku. Pohrát si můžou také v expozici, kterou s novou kolekcí Lattjo připravila značka Ikea. A zatímco se zabaví, vy jim můžete tajně pořídit nějaké hezké dárečky. Třeba dřevěná autíčka od Libora Motyčky, oblečky nové značky Totoe od Hany Zárubové nebo magnetický paravan se zvířátky, který si můou skládat a přetvářet, jak se jim bude chtít. 

Oblečky Totoe
Expozice Ikea
Autíčka od Libora Motyčky
Rozsvícený dárek

Do letošní přehlídky designu se zapojila také nová značka svítidle claro., která dováží z celého světla překrásné lampy a lampičky s nápadem vyrobené ekologickou cestou. Skvělou volbou je třeba lampička ve formě poličky na časopis nebo knížku, na kterou se dá pomocí magnetu připevnit žárovka na korkovém podstavci. Ideální jako noční stolek do ložnic, kde je žalostně málo místa. Showroom claro. najdete na adrese Národní 21. 

Betonové svítidlo claro. 
Žárovka s korkem claro., která se dá díky magnetu libovolně připevnit ke kovové poličce. 

Tématem letošního Designbloku je svoboda, kterou si dopřejte i při výběru dárků. Vybírejte srdcem a s láskou. 

[

]

Žádné komentáře:

Okomentovat