Podzimní chůze

Letošní sezónu je všeho hodně. Nešetří se na délce, výšce ani na množství doplňků. A trendů je tolik, že je skoro těžké se alespoň do jednoho nestrefit. A pro oblast módní obuvi to platí obzvlášť. V kurzu je prudká elegance stejně jako uvolněný styl 90. let zaměřený na vysoké podrážky a šněrování. Mixují se styly, barvy i materiály a někdy ani není na první pohled jasné, jestli tyhle nohy obuté v unisexových botách patří holce nebo klukovi. Tím spíš je ale letošní móda zábavná a plná dobrodružství. Pojďte ho s námi prozkoumat.

Back to 90s

O návratu do devadesátých let jsme loni sepsali celkem obsáhlý článek, ve kterém na ně nostalgicky vzpomínáme. A proto letos s určitě velkou radostí obujeme alespoň některý z podzimních hitů - kotníčkové boty na masivní podrážce opatřené mohutnou přezkou nebo výrazným šněrováním. Značka Baťa, jejíž boty najdete v našich tipech na dárky, k nim doporučuje obléknout roztrhané skinny džíny, volný svetr a kostkovanou košili. Nám se to zdá jako celkem fajn nápad. 

Kotníčkové boty, Kožené polobotky, Boty s prodloženou špičkou a roztrhané Boyfriend's džíny. Na fotce je blogerka Bebe Zeva

High Heels, High Fun

Styl ideální pro majitelky dlouhých štíhlých nohou a hodně vysokých podpatků. Potřebovat budete i ultra úzké kalhoty v ultra temné barvě a svůdný pohled skrz přivřené oči. Tahle varianta se ale dá zároveň pomocí několika malých triků hodit do normálního módu, pro které stačí mít všechno tak akorát. Nohy, podpatky i šířku nohavic. Základem je ale černá barva a hodně lesku. 

Nízké kozačky, Elegantní boty, Retro botky a lesklé kalhoty Fotka krásky je odsud

Let's Go Old School

Tohle děláme už dlouho a možná o tom ani nevíme. Balerínky se zdají být hitem posledních pár let, ale pravda je taková, že je v 60. letech proslavila Brigitte Bardot. Kožené boty s páskem a širokým podpatkem známé jako Mary Jane se s velkou vášní nosily ještě o pár desítek let dříve. Přidejte stále populární oxfordky, Chelsea boots nebo kožené modely tenisek v retro stylu a módní nostalgii už nic nechybí. 

OxfordkyChelsea Boots, Modré slimky, foto: Paula Cahen D'Anvers

My letos plánujeme hodně legrace v nostalgickém stylu a zároveň se ptáme: V jakém z aktuálních stylů jste se našli vy? Pro případ, že byste náhodou byli stále ztraceni, probrouzdejte naši kategorii Oblečení a boty, ve které určitě najdete to, co hledáte. 

[

]

Žádné komentáře:

Okomentovat