5 tipů, jak zvládnout melancholickou podzimní náladu

Rána už jsou mrazivá, večery brzké. Je tady podzim. Do práce vyrážíme za zimy, domů se vracíme za tmy. Ani jedno zrovna nepřispívá k dobré náladě. Navíc se blíží konec roku, který nám připomíná, co všechno jsme nestihli. Bilancujeme, vzpomínáme, přemýšlíme. A k tomu ještě ty Vánoce. Krásné období, jehož příprava je ovšem často spojená se stresem a řadou povinností. Je toho na nás moc a naše nálada je nic moc. Potřebujeme povzbudit a dodat energii. Tady je našich 5 tipů, jak na to.

Takhle roztomile vidí podzim ilustrátorka Rebecca Jones

Tip číslo 1 - Dopřejte si dobrý horký nápoj

Cappuccino v příjemné kavárně, voňavý čaj z oblíbeného hrnku nebo třeba dobrý punč na procházce po městě. Dobrou volbou je také kakao na dobrou noc nebo čokoláda s pořádnou porcí šlehačky. Už jen pohled na naplněný hrnek vám zlepší náladu, která se s prvními doušky brzy změní na výbornou. 

K horké kávě přidejte i nějaké příjemné čtení a podzimní melancholie se snadno změní v podzimní radost. Foto: Iri Novak

Tip číslo 2 - Teplá deka a & dobrý film

Zachumlání do vlněné deky a sledování dobré komedie je sázkou na jistotou. Vtipný příběh vás vtáhne do jiného světa, ve kterém neexistuje žádná z vašich starostí. Problémy řeší herci, vy se budete jen dobře bavit. A náš tip? Britská komedie Man Up se Simonem Peggem v hlavní roli. 

Plakát k filmu Men Up

Tip číslo 3 - Zabrouzdejte si po Dejmidarek.cz

Podívejte se na naše tipy na dárky, prohlédněte si blogerské kolekce, mrkněte na to, co si přejí vaši přátele a věci, které vás zaujmou, si jednoduše přidejte do svého seznamu přání. Zároveň projděte seznamy těch, kterým letos k Vánocům chcete něco krásného dát. Čím dříve to uděláte, tím větší budete mít výběr. Brzy to totiž napadne i všechny ostatní... A doporučujeme také vyzkoušet naši novou možnost mít více wishlistů

Možnost vytvářet více wishlistů - novinka na Dejmidarek.cz

Tip číslo 4 - Zapalte svíčky

Teplo, světlo a vůně svíček dělá s domácí atmosférou divy. Rozprostřete je po bytě a klidně se dopřejte i večeři při svíčkách. A pořiďte si i krásné svícny a svícínky. Naším tipem jsou luxusní svíčky Meadows a půvabné kovové svícny ve tvaru hvězdy

Svícen Star z Nordic Day

Tip číslo 5 - Jděte na procházku

Listopadová odpoledne jsou ještě příjemně teplá a díky spadanému listí krásně barevná. Čerstvý vzduch vám prospěje a pohyb také. Projděte se třeba po nejbližším parku nebo lesíku a užívejte si, jak krásně je na světě. 

Podzimní procházka, zdroj: Pumpkinseason

Za celý tým Dejmidarek.cz vám přejeme tu nejlepší podzimní náladu. 

[

]

2 komentáře:

  1. Díky za tip na film, podzimní zachumlání s filmem a hrnkem něčeho teplého mám moc ráda :-)

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Tak přejeme, ať si Haničko krásně užiješ...a film je fakt super.)

      Smazat