5 snadných tipů pro efektivní vánoční úklid (Které opravdu fungují!)

Jestli teď naši zemi něco opravdu spojuje, je to stres, nestíhání a vyšilování z vánočních příprav. Zatímco jinde v Evropě mají sváteční přípravu na háku (čtěte náš článek o Vánocích ve světě), u nás se to bere zbytečně vážně. Velký důraz se klade především na úklid, se kterým už tak během roku trávíme příliš mnoho času. Co by ale člověk neudělal pro klid svojí (nebo tchýniny) duše, že? Takže žádné strachy, poradíme vám, jak na to. Hezky si udělejte kafe nebo čaj, posaďte se a čtěte. S našimi tipy bude vánoční úklid hračka.

Každá pomoc při vánočním úklidu se počítá. Od malých i velkých.) Ilustrace: Chiaki Okada

Tip číslo 1 - Pusťte si k tomu dobrou hudbu

Hudební hity mají velkou moc. Dokážou ve vás vzbudit depresi, radost, ale i energii. A ta se bude při úklidu hodit. Web Popsugar dal dohromady 39 písniček, které umí proměnit uklízení v jednu velkou zábavu. Nám funguje hlavně Call Me Maybe od Carly Rae Jepsen.

Zpěvačka Carly Rae Jepsen vám zpříjemní vánoční úklid.

Tip číslo 2 - Zavzpomínejte

Nejlépe fungují komunistické filmy a inscenace, ve kterých uvidíte, jakou honičku měly naše maminky a babičky. Přišly z práce a jely druhou šichtu. Uklidit, uvařit, uspat. Každý den. Bez pauzy. Jejich strasti měla vyřešit Osvobozená domácnost, která ale tak úplně nefungovala. Zavzpomínat na ni můžete v jednom z dílů pořadu Retro. Tohle srovnání vám pomůže zjistit, jak skvěle se dnes máme. Dnešní muži totiž pomáhají. I o vánocích. A pokud ne, tak je k tomu donuťte. Musíme si přece pomáhat. 
 
Sen každé socialistické ženy.) Foto: Accademia degli alterati
 
Tip číslo 3 - Nechte vánoční úklid na profících

Osvobozenou domácnost už nemáme, ale za to je trh plný nabídek firem, od kterých si úklid můžete objednat. Umyjí vám okna, vyčistí gauč, vytřou podlahy a plno dalších věcí, které se před svátky hodí udělat, vy ale na ně nemáte chuť ani čas.  

Chcete si letošní vánoční úklid objednat? Pak se vám bude hodit náš tip. Ilustrace pro Austin Maid Service

Tip číslo 4 - Dělejte to jako Dánové

Tedy vůbec. Místo předvánočního šúrování si radši v poklidu otevřou pivo a nebo vyrazí na vánoční večírky. Hlavní je udělat místo na stromeček a na dárky pod něj a ke šťastným Vánocům nic dalšího není potřeba. Jde ovšem o variantu pro opravdu silné povahy. Přece jen - zvyk je pro každého Čecha železná košile.)

Nasaďte si čepičku a úsměv a užívejte si vánoční pohodu. I bez uklízení:) Ilustrace: Henry James Paper Goods

Tip číslo 5 - Dělejte jen to nejnutnější

Stoupněte si do chodby a podívejte se, co vás v ní nejvíc rozčiluje. Máte na to 5 vteřin. Cokoliv dalšího, čeho jste si všimli až po tomhle limitu, nechte být. Takhle pokračujte v obýváku, v kuchyni i v ložnici. Dětský pokoj zcela ignorujte. Ten nechcte na dětech a zároveň je nezapomeňte zapojit i do úklidu dalších místností. Ať ví, že vánoční pohoda není zadarmo:)

Když tatínek maluje, děti se dívají. Když maminka uklízí, děti pomáhají:) Ilustrace: Roger Antoine Duvoisin
Konec zábavy přátelé, teď už honem hybaj uklízet! (Nebo si pustit hudbu či film a udělat si pohodičku s čapkou na hlavě:)


[

]

Žádné komentáře:

Okomentovat