Bucket list: 5 míst v Brazílii, kde bychom se chtěli ztratit

Už to jsou skoro dva roky, co jsem stála s dvěma mega kufry na letišti v Ruzyni s jednosměrnou letenkou do Brazílie. Byl to takový kontrolovaný 'leap of faith' a zároveň jedno z nejlepších (a největších) dobrodružství, do kterých jsem se kdy pustila.

Nenech se mýlit, momenty What have I done?! (zkráceně whid moments) se pravidelně vracely. Pomyslně jsem zvedala kotvy a bookovala last minute letenky zpátky do civilizace co chvíli. Ne, že by Brazílie byla jen prales a žádná civilizace - té je tu ve 20 milionovém Sao Paulu víc než dost - ale chyběla mi moje civilizace. Taková, jakou jí znám, která se řídí pravidly, které znám, která komunikuje jazykem, kterému rozumím. Časem ale začalo přicházet mnohonásobně víc happy moments než whid moments, a to je známka toho, že se crazy pralesní situace začaly měnit v komfortní zónu :) A tady je pár důvodů, proč je Brazílie tak #mindblowing a proč se mi pravidelně vrací pocity #gratitude, že tu můžu být.

Hned na začátek, základním pravidlem přežití v Brazílii je: neztratit se (takže neber nadpis článku doslova :D ). V pralese by trvalo dlouho než by tě nějaký domorodec našel a ve městě zase není tak bezpečno. Ale kdyby se ztratit dalo, stálo by to za to tady:

1 - Ostrůvky Fernando de Noronha

Vulkanické souostroví asi 350 km od pobřeží severovýchodní části Brazílie, ekologický mořský národní park, netknuté pláže, potápění a šnochrlování, mořské želvy, rejnoci, delfíni a útesoví žraloci a křišťálově půzračná teplá voda - je potřeba ještě něco dodávat? :) Btw odtud je prý jeden z nejkrásnějších pohledů na západ slunce. Druhý nej je z Arpoadoru, skály na pláži v Rio de Janeiru. 


@anacventilari, @ponzofilipe

2 - Vodopády Iguazu Falls

Wow, Iguazu vodopády nám vzaly dech. Vyrazily jsme sem loni s Jančou a čelist, která nám při příjezdu spadla, jsme zavřely zase až při odletu. Tolik vody, tolik síly, tolik nádhery, sklonily jsme se před matičkou přírodou. Pro doladění představy, tady je video se spoustou vody a tady nejkratší cesta lodí pod vodopád (na začátku je nejlepší ten crazy smích, který překvapivě není náš :) ).


@milujitocz

3 - Muzeum v přírodě Inhotim

Inhotim je zážitek z trošku jiného soudku. Je to kdysi obrovská farma (obrovská farma v brazilském měřítku = gigantická pro nás), dnes fungující jako muzeum moderního umění pod širým nebem. Představ si něco jako pařížský Centre George Pompidou a k tomu zelené pláně, spoustu palem a umělecká díla, díky kterým si můžeš lehnout na slunci a poslouchat třeba zvuky z nitra Země (fakt, že jo!).


@inhotim

4 - V srdci pralesa Manaus

Nejde být v Brazílii a nenavštívit prales. Manaus je starting point pro každý takový trip. Je to největší město v Amazonii (1,79 milionů obyvatel, wow, to je o třičtvrtě milionu víc než Praha) a také jediné město v srdci pralesa, které má svůj vlastní obrovský operní dům. O koupání s růžovými sladkovodními delfíny mluvit netřeba.  


@discoversouthamerica, @hanishatravels

5 - Zaplavené duny Lençois Maranhenses

Lençois Maranhenses /:lensojs mareňensis:/ je 1 500 km2 zaplavených písečných dun přesně dva stupně pod rovníkem. Je to neuvěřitelná podívaná. Tři měsíce v roce prší na písečné duny tolik, že se v nich vytvoří zaplavené průzračně modré, smaragdově zelené a černé laguny. #mindblown


@brazilbr, @arnaudvaldes

Už balíš kufry? Inspiračku na tropickou kamufláž - jak na pralesní print od hlavy až k patě - najdeš v v Tropické kolekci! Dej nám vědět, který kousek z kolekce se ti nejvíc líbí. A jak vypadá tvůj #bucketlist? Je tam i Brazílie? :) Vzhůru na cesty mimo komfortní zónu!

Kačka z Dej mi dárek  


[

]

1 komentář: