Letadlová KPZ a tipy, jak necestovat jako hejno plameňáků (v 5 gifech)

Jééj! Milujeme cestování! Je skoro jedno kam, hlavně, že to zavání novým a dobrodružstvím :) Teď máme náš tým o 4 lidech na 3 místech a moc nás to baví. A tak jsme sedli a dali dohromady naše personal tips a travel hacks, jak cesty plánujeme, jak si je užíváme a jaký je náš backup plán, když poslední, co nám zbývá, je volat SOS.

1 - Letět mimo sezónu

Základem je vybrat si správné období mimo hlavní sezónu. Nebude tam (kdekoli) spousta turistů a ještě ušetříte za letenku :) Jen bacha, ať nevyrazíte na Viktoriiny vodopády v době sucha nebo na brazilské zaplavené duny, když tam je jen písek :) Malý guide kdy a kam vyrazit je tady (infografika).

Když přijedu v sezóně.

2 - Vybírat letenku neviditelně

Na vybírání letenky existuje zilión rad, které někdy fungují, někdy ne a někdy taky záleží, kde zrovna jsme. Nám se osvědčily tyhle: 

- Odlety v úterky a čtvrtky bývají levnější než odlety v jiné dny. Nekdy ještě fungují středy - vypadá to, že důležité je neletět zrovna v ten den, kdy by se nám to nejvíc hodilo (pátek, sobota, neděle...).

- Vymazat si cookies v prohlížeči, aby nebylo poznat, že jsme tu samou letenku hledali pětkrát předtím. Webovky aerolinek a vyhledávačů dokáží většinou opětovné hledání lehce rozeznat a tím, že jim ukazujeme, jak moc o letenku stojíme, nám zvyšují i její cenu (grrrrr). 

- Pro ještě neviditelnější hledání letenek je dobré zkusit různé IP adresy z různých míst na Zemi. Cena vnitrostátních letů v USA, v Brazílii i jinde bývá pravidelně jiná podle toho, odkud je vyhledávaná. A ne o málo!


Když se snažím být neviditelná. 

3 - Rolovat do kufru

Měli bychom rychle zapomenou, co nás učily maminky ("Pořádně si to poskládej!") a začít rolovat! Srolovaného oblečení se totiž do každého kufru vejde daleko víc než poskládaných triček. Navíc nebudou ani tak požvajdaná! Mimo to:

- Šup s nejtěžšími věcmi dolů na spodní část kufru, aby při postavení nepřepadával. 

- Ponožky taky srolovat a vložit jimi boty v kufru (tak, jak to maminky dělaly, když nám balily lyžáky na hory nebo gumáky na tábor).

- Rozdělit si části kufru podle typů oblečení, aby šlo potom všechno lehce najít a my si neudělali výbuch v kufru hned přip rvním převlíkání. 

A když to dovedeme k dokonalosti, může to vypadat třeba takhle (ultra level/creepy):

Když je ze mě rolling master.


4 - Miniverzi všeho s sebou na palubu

Já (píše Kačka) mám většinou potřebu vzít si na palubu úplně všechno, protože co kdyby mi náhodou něco v půli letu v té obrosvké výšce chybělo. Poslední dobou lítám pořád tam a zpět, a tak jsem se to naučila trochu zredukovat. Tady je můj minimalistický, ale pořád pro mě uspokojivý checklist:

- Oblečení: Hlavně pohodlné, ale zase ne moc domácí, abych mohla z letadla rovnou do víru velkoměsta - boyfriend džíny, volnější tričko, mikinu, nazouvací tenisky a do letadla hlavně veselé ponožky. 

- Tech: Noťas v pořádném obalu, kindle, sluchátka, telefon se Spotify offline playlisty a Audible plné audio knih a nabíječky k tomu všemu + univerzální adaptér. Není nic hošího, než sedět na přestupu na letišti 6 hodin s vybitým telefonem vedle zásuvky, do které nejde ani jedna ze všech zástrček, které mám, strčit. #opravdusestalo #true story #totaldespair

- Zkrášlování: Všechno, co mám v koupelně, akorát v miniverzi a průhledném zapínacím sáčku - odličovací ubrousky, gel na ruce, nejnutnější makeup propriety, kartáček na zuby + minipasta, mini parfém, minerální voda na obličej a mini lak na vlasy (zabírá míň místa než hřeben a výsledek je stejný :D )

Všechny detaily, toho co je naprosto nutně potřeba pro přežití na palubě jsou tady, v naší nové kolekci!


Když nutně potřebuju na palubě úplně všechno, co mám. 

5 - Využít stopovers! 

Většina aerolinek nemá problém s dlouhým přestupem, akorát je třeba letenku koupit přímo u nich na stránkácch a rovnou se na stopoveru domluvit. Dá se tak skvěle prozkoumat Frankfurt při letu do Singapuru, Lisabon při letu do Brazílie nebo Dubai  při cestě skoro kamkoli!


Tak tohle jsou naše tipy, jak přežít dalekou cestu a víc než jen přežít, si ji pořádně užít :) Jaké cestovatelské tipy máte vy? Jaké appky na cestování používáte? Kam nejraději cestujete? Jak cetsu plánujete? Kde berete inspiraci? Chceme to všechno vědět! :)

Bonus tip - záložní plán, když nic z toho nahoře nebude fungovat:

Když mě v Trinidad a Tobagu zapomenou na letišti. #takytruestory

Šťastnou cestu! A dejte vědět kam a jak se chystáte! :)

[

]

Žádné komentáře:

Okomentovat