13 creepy doplňků NEJEN na Halloween

Halloween je sice jen jeden den, ale my věříme, že celý podzim je pěkně creepy období! Mlha, zataženo, havrani, divné zvuky... je třeba pokračovat? Tak abysme se hodili do gala a byli jsme tak spooky, jak si o to podzim říká, je tady 13 absolutně creepy doplňků, které P-O-T-Ř-E-B-U-J-E-Š (pokud chceš vystrašit mladšího bráchu, ségru i ty poseroutky od sousedů :) ).

Chceš si je přidat do svého spooky wishlistu? Stačí kliknout na obrázek⤵⤵


1. Frankenstein na triko

SayonaraBaby / etsy.com

2. Přívešek s Jackem z Nightmare Before Christmas

ArtesaniaDaneri / etsy.com

3. Strč hřebík skrz prst

RockCakes / etsy.com

4. Prsten s dýní a havranem sedícím na neurčité lidské končetině

GeschmeideUnterTeck / etsy.com

5. Havraní lebka na krku

RavenRanch / etsy.com

6. Když ti vyskočí srdce z hrudi

RinaStudio / etsy.com

7. Kdybys tu tak byl se mnou...

SayonaraBaby / etsy.com

8. Love potion

13thPsyche / etsy.com

9. Ztracené prsty

Trulyspecialoccasion / etsy.com

10. Had do ucha

StylesBiju / etsy.com

11. Když upadne panence ručička

UncannyCuriosities / etsy.com

12. Batman by záviděl...

FrostedWillow / etsy.com

13. Duchové do ucha

SayonaraBaby / etsy.com

Užijte si to! Neprolijte moc kečupu a pošlete nám fotku - @dejmidarek.cz na Instagramu :)

[

]

DIY zahradní letní kino

Je léto a je třeba toho pořádně využít! Letní kino u Vltavy je během mrknutí vyprodané a tak jsme si řekli, proč si neudělat soukromé kino u nás na zahradě? Stačí k tomu pár prostěradel a pár polštářů a je vymalováno! Pak už jen osvěžení všeho druhu a pořádná mísa popcornu. A co když se letní kino zvrhne v garden party? I na to jsme mysleli! Girlandy, honeycombs a balonky se nikdy neztratí :) Teď už stačí vybrat film a sezvat všechny do hlediště - na voňavou trávu, deky i nafukovačky do bazénu. Co se doma najde, to se počítá! 


Checklist, co je potřeba:


  1. Silný provaz nebo tenší lano, dlouhý 5-10 metrů, podle velikosti zahrady. Napnout ho mezi stromy, mezi plotem, kam to půjde.
  2. 1 velké prostěradlo - ideálně pro velikost postele 180 x 200 cm a bez okraje na gumu. 
  3. Deky na sednutí, kusové koberce, rohože - všechno,  co může jít ven a na co se dá uvelebit. 
  4. Polštáře malé i velké - čím víc, tím líp. Dají se rozházet po zahradě nebo nastlat tak, aby vytvořily křeslo.
  5. Projektor a reproduktory. Pokud nemáte doma, dají se půjčit u kamarádů nebo pronajmout za malou almužnu :)
  6. Popcorn, sendviče, žužu bonbóny a karamelky. A hodně toho! 
  7. K pití hodně bublinek, domácí limonádu i koktejly! To je první předzvěst, že se kino zvrhne v pořádnou garden party. 
  8. Girlandy, honeycombs a lampióny, aby kino mělo pořádnou letní atmosféru :)
  9. A teď už jen vybrat film! 
  10. Rozeslat pozvánky, ať nekoukáte sami - to by pak nebyla party :) 


Checklist stačí vytisknout a odškrtávat :) A pro víc inspirace koukněte na novou kolekci Letní kino - girlandy, polštáře, sklenice na domácí limonádu s pípou a tak.

Jak by vypadalo letní kino u vás? A jaký film by běžel na plátně? Těšíme se na tipy! :)[

]

Letadlová KPZ a tipy, jak necestovat jako hejno plameňáků (v 5 gifech)

Jééj! Milujeme cestování! Je skoro jedno kam, hlavně, že to zavání novým a dobrodružstvím :) Teď máme náš tým o 4 lidech na 3 místech a moc nás to baví. A tak jsme sedli a dali dohromady naše personal tips a travel hacks, jak cesty plánujeme, jak si je užíváme a jaký je náš backup plán, když poslední, co nám zbývá, je volat SOS.

1 - Letět mimo sezónu

Základem je vybrat si správné období mimo hlavní sezónu. Nebude tam (kdekoli) spousta turistů a ještě ušetříte za letenku :) Jen bacha, ať nevyrazíte na Viktoriiny vodopády v době sucha nebo na brazilské zaplavené duny, když tam je jen písek :) Malý guide kdy a kam vyrazit je tady (infografika).

Když přijedu v sezóně.

2 - Vybírat letenku neviditelně

Na vybírání letenky existuje zilión rad, které někdy fungují, někdy ne a někdy taky záleží, kde zrovna jsme. Nám se osvědčily tyhle: 

- Odlety v úterky a čtvrtky bývají levnější než odlety v jiné dny. Nekdy ještě fungují středy - vypadá to, že důležité je neletět zrovna v ten den, kdy by se nám to nejvíc hodilo (pátek, sobota, neděle...).

- Vymazat si cookies v prohlížeči, aby nebylo poznat, že jsme tu samou letenku hledali pětkrát předtím. Webovky aerolinek a vyhledávačů dokáží většinou opětovné hledání lehce rozeznat a tím, že jim ukazujeme, jak moc o letenku stojíme, nám zvyšují i její cenu (grrrrr). 

- Pro ještě neviditelnější hledání letenek je dobré zkusit různé IP adresy z různých míst na Zemi. Cena vnitrostátních letů v USA, v Brazílii i jinde bývá pravidelně jiná podle toho, odkud je vyhledávaná. A ne o málo!


Když se snažím být neviditelná. 

3 - Rolovat do kufru

Měli bychom rychle zapomenou, co nás učily maminky ("Pořádně si to poskládej!") a začít rolovat! Srolovaného oblečení se totiž do každého kufru vejde daleko víc než poskládaných triček. Navíc nebudou ani tak požvajdaná! Mimo to:

- Šup s nejtěžšími věcmi dolů na spodní část kufru, aby při postavení nepřepadával. 

- Ponožky taky srolovat a vložit jimi boty v kufru (tak, jak to maminky dělaly, když nám balily lyžáky na hory nebo gumáky na tábor).

- Rozdělit si části kufru podle typů oblečení, aby šlo potom všechno lehce najít a my si neudělali výbuch v kufru hned přip rvním převlíkání. 

A když to dovedeme k dokonalosti, může to vypadat třeba takhle (ultra level/creepy):

Když je ze mě rolling master.


4 - Miniverzi všeho s sebou na palubu

Já (píše Kačka) mám většinou potřebu vzít si na palubu úplně všechno, protože co kdyby mi náhodou něco v půli letu v té obrosvké výšce chybělo. Poslední dobou lítám pořád tam a zpět, a tak jsem se to naučila trochu zredukovat. Tady je můj minimalistický, ale pořád pro mě uspokojivý checklist:

- Oblečení: Hlavně pohodlné, ale zase ne moc domácí, abych mohla z letadla rovnou do víru velkoměsta - boyfriend džíny, volnější tričko, mikinu, nazouvací tenisky a do letadla hlavně veselé ponožky. 

- Tech: Noťas v pořádném obalu, kindle, sluchátka, telefon se Spotify offline playlisty a Audible plné audio knih a nabíječky k tomu všemu + univerzální adaptér. Není nic hošího, než sedět na přestupu na letišti 6 hodin s vybitým telefonem vedle zásuvky, do které nejde ani jedna ze všech zástrček, které mám, strčit. #opravdusestalo #true story #totaldespair

- Zkrášlování: Všechno, co mám v koupelně, akorát v miniverzi a průhledném zapínacím sáčku - odličovací ubrousky, gel na ruce, nejnutnější makeup propriety, kartáček na zuby + minipasta, mini parfém, minerální voda na obličej a mini lak na vlasy (zabírá míň místa než hřeben a výsledek je stejný :D )

Všechny detaily, toho co je naprosto nutně potřeba pro přežití na palubě jsou tady, v naší nové kolekci!


Když nutně potřebuju na palubě úplně všechno, co mám. 

5 - Využít stopovers! 

Většina aerolinek nemá problém s dlouhým přestupem, akorát je třeba letenku koupit přímo u nich na stránkácch a rovnou se na stopoveru domluvit. Dá se tak skvěle prozkoumat Frankfurt při letu do Singapuru, Lisabon při letu do Brazílie nebo Dubai  při cestě skoro kamkoli!


Tak tohle jsou naše tipy, jak přežít dalekou cestu a víc než jen přežít, si ji pořádně užít :) Jaké cestovatelské tipy máte vy? Jaké appky na cestování používáte? Kam nejraději cestujete? Jak cetsu plánujete? Kde berete inspiraci? Chceme to všechno vědět! :)

Bonus tip - záložní plán, když nic z toho nahoře nebude fungovat:

Když mě v Trinidad a Tobagu zapomenou na letišti. #takytruestory

Šťastnou cestu! A dejte vědět kam a jak se chystáte! :)

[

]

Bucket list: 5 míst v Brazílii, kde bychom se chtěli ztratit

Už to jsou skoro dva roky, co jsem stála s dvěma mega kufry na letišti v Ruzyni s jednosměrnou letenkou do Brazílie. Byl to takový kontrolovaný 'leap of faith' a zároveň jedno z nejlepších (a největších) dobrodružství, do kterých jsem se kdy pustila.

Nenech se mýlit, momenty What have I done?! (zkráceně whid moments) se pravidelně vracely. Pomyslně jsem zvedala kotvy a bookovala last minute letenky zpátky do civilizace co chvíli. Ne, že by Brazílie byla jen prales a žádná civilizace - té je tu ve 20 milionovém Sao Paulu víc než dost - ale chyběla mi moje civilizace. Taková, jakou jí znám, která se řídí pravidly, které znám, která komunikuje jazykem, kterému rozumím. Časem ale začalo přicházet mnohonásobně víc happy moments než whid moments, a to je známka toho, že se crazy pralesní situace začaly měnit v komfortní zónu :) A tady je pár důvodů, proč je Brazílie tak #mindblowing a proč se mi pravidelně vrací pocity #gratitude, že tu můžu být.

Hned na začátek, základním pravidlem přežití v Brazílii je: neztratit se (takže neber nadpis článku doslova :D ). V pralese by trvalo dlouho než by tě nějaký domorodec našel a ve městě zase není tak bezpečno. Ale kdyby se ztratit dalo, stálo by to za to tady:

1 - Ostrůvky Fernando de Noronha

Vulkanické souostroví asi 350 km od pobřeží severovýchodní části Brazílie, ekologický mořský národní park, netknuté pláže, potápění a šnochrlování, mořské želvy, rejnoci, delfíni a útesoví žraloci a křišťálově půzračná teplá voda - je potřeba ještě něco dodávat? :) Btw odtud je prý jeden z nejkrásnějších pohledů na západ slunce. Druhý nej je z Arpoadoru, skály na pláži v Rio de Janeiru. 


@anacventilari, @ponzofilipe

2 - Vodopády Iguazu Falls

Wow, Iguazu vodopády nám vzaly dech. Vyrazily jsme sem loni s Jančou a čelist, která nám při příjezdu spadla, jsme zavřely zase až při odletu. Tolik vody, tolik síly, tolik nádhery, sklonily jsme se před matičkou přírodou. Pro doladění představy, tady je video se spoustou vody a tady nejkratší cesta lodí pod vodopád (na začátku je nejlepší ten crazy smích, který překvapivě není náš :) ).


@milujitocz

3 - Muzeum v přírodě Inhotim

Inhotim je zážitek z trošku jiného soudku. Je to kdysi obrovská farma (obrovská farma v brazilském měřítku = gigantická pro nás), dnes fungující jako muzeum moderního umění pod širým nebem. Představ si něco jako pařížský Centre George Pompidou a k tomu zelené pláně, spoustu palem a umělecká díla, díky kterým si můžeš lehnout na slunci a poslouchat třeba zvuky z nitra Země (fakt, že jo!).


@inhotim

4 - V srdci pralesa Manaus

Nejde být v Brazílii a nenavštívit prales. Manaus je starting point pro každý takový trip. Je to největší město v Amazonii (1,79 milionů obyvatel, wow, to je o třičtvrtě milionu víc než Praha) a také jediné město v srdci pralesa, které má svůj vlastní obrovský operní dům. O koupání s růžovými sladkovodními delfíny mluvit netřeba.  


@discoversouthamerica, @hanishatravels

5 - Zaplavené duny Lençois Maranhenses

Lençois Maranhenses /:lensojs mareňensis:/ je 1 500 km2 zaplavených písečných dun přesně dva stupně pod rovníkem. Je to neuvěřitelná podívaná. Tři měsíce v roce prší na písečné duny tolik, že se v nich vytvoří zaplavené průzračně modré, smaragdově zelené a černé laguny. #mindblown


@brazilbr, @arnaudvaldes

Už balíš kufry? Inspiračku na tropickou kamufláž - jak na pralesní print od hlavy až k patě - najdeš v v Tropické kolekci! Dej nám vědět, který kousek z kolekce se ti nejvíc líbí. A jak vypadá tvůj #bucketlist? Je tam i Brazílie? :) Vzhůru na cesty mimo komfortní zónu!

Kačka z Dej mi dárek  


[

]

Letní challenge - dostat se mimo komfrotní zónu

Nekonečné dálky nás volají! Neustále hledáme, jak být lepší verzí sama sebe, být moudřejší, dospělejší, mít svůj život pevně v rukou a zároveň ho mít plný překvapení a dobrodružství. A tak toto léto vyhlašujeme challenge: výlety mimo komfortní zónu! Buďme alespoň na chvíli mimo to, kým celý rok a každý den jsme. Sbal batoh na záda (potřebnou výbavu najdeš tu), tenisky na nohy (nezapomeň si zavázat tkaničky) a nech se vést srdcem, které buší nejistotou z neznáma. Kam tě zavede? Ať už vyrazíš za humna (do Berlína!) nebo za rovník (co třeba Peru?), pamatuj, že život začíná až za hranicí naší komfortní zóny.

A jak vypadá takový výlet mimo komfortní zónu? U nás můžeš načerpat inspiraci, a pak si sestavit to své letní dobrodružství do wishlistu :) Jak na to:

1. Cítit se jako domorodec

a. verze pro malé dobrodruhy: Brouzdat ulice Berlína na kole

@karenhofstetter

b. verze pro velké cestovatele: Krotit lamy ve Vale del Colca v Peru

@nomadic_habit


2. Okusit moře

a. verze pro malé dobrodruhy: Zacvičit si jógu na pláži

@wanderlust


b. verze pro velké cestovatele: Pokořit vlny na moři 

@nomadic_habit

3. Ztratit se v neznámém městě

a. verze pro malé dobrodruhy: Zatoulat se v uličkách Lisabonu


b. verze pro velké cestovatele: Objevit neprobádané v New Yorku


4. Vyšlápnout kopec

a. verze pro malé dobrodruhy: Dobýt Sněžku

@danekpavel

b. verze pro velké cestovatele: Vyškrábnout se na vrchol Velkého kaňonu


@tiffpenguin

5. Zažít svatý pokoj

a. verze pro malé dobrodruhy: Plavit se na nafukovací pizze na opuštěném jezeře

@wanderlustfest

b. verze pro velké cestovatele: Meditovat na hoře Huashan v Číně

@nk7

Přejeme ti, aby cesta nebyla příliš klikatá, džungle moc hustá, domorodci lidožraví. A kdyby bylo ouzko, pamatuj, že země je kulatá, a tak každou cestou nakonec dojdeš domů, za mamkou na koláče :) 

Kam vyrazíš? Spřádej plány do wishlistu a pochlub se nám! Budeme ti na tvé objevné cestě držet palce :) 

PS: Ve Wanderlust kolekci na Dej mi dárek teď najdeš soutěž o cestovatelskou tetovačku Tattly! V balíčku jsou 2ks, aby ses o ní mohl podělit (nebo se vykoupit ze zajetí v pralese :) ).

[

]

Oblékli jsme Dej mi dárek do nového!

Je jaro, všechno kvete, mění pěří, a tak by bylo škoda nechat Dej mi dárek pozadu! Pustili jsme se do toho po hlavě a nenechali kámen na kameni :) Koukněte, co je nového, máme z toho velkou radost! :) 

1 - Nekonečný feed inspirace

Hlavní stránka Dej mi dárek je teď nekonečným feedem inspirace a místem nekonečné inspirační prokrastinace! :)  Je kombinací přání přátel, kolekcí, tipů redakce a veřejných wishlistů blogerek. Stačí jen scrollovat dolů a objeví se další a další krásné poklady, které si stačí přát. 

katerinahalakova dmd scrolling
2 - Lehčí na pohled

Zamíchali jsme s barvami! Víme, že spousta našich uživatelů má rádo minimalistický styl a nás čistý vizuál taky chytnul za srdce. Neváhali jsme tak a pustili se stejným směrem - Dej mi dárek je teď v bílé a světle šedé doplněné naší červenou pampeliškou. 

3 - Šup přání do wislistu

Zjednodušlili jsme přidávání přání do wishlistů! Wishlistů je možné mít na Dej mi dárek tolik, kolik srdce žádá a při přidávání nového přání z inspiračního feedu nebo od přátel stačí kliknout na 'Přeju si' a potom vybrat do kterého wishlistu, by mělo přání přijít. Přání na dva kliky je velká Dej mi dárek revoluce! A dělá nám velkou radost :) 

O novém vzhledu webu jsme začali mluvit na začátku roku - nápady a přání lítaly skypem ze všech stran. Dej mi dárek tvoříme s radostí v srdci a tak jsme pro něj chtěli všechno a zároveň jen to nejlepší :) Přestavět web není sranda, ale Matěj se k našim přáním postavil čelem a programoval o sto šest. Z výsledku máme obrovskou radost! 

Feedback nám dělá radost!

Kromě nového vzhledu, nekonečného feedu a wishlistů bez překážek, je na webu spoustu nových malých vychytávek! Vše je zároveň ještě teplé, čerstvě vytažené z trouby, a tak testujeme jen se z nás kouří. Pokud byste narazili na nějakou mouchu (něco co nesedí nebo nefunguje) a/nebo na něco, co vám udělalo radost, dejte vědět! Za feedback budeme šťastní!

Jaké jsou pocity z nového kabátu, který jsme pro Dej mi dárek spíchli? :) Děkujeme, že jste v tomto dobrodružství s námi!

[

]

Zero waste život - zvládnu žít bez odpadu?

Je to asi dva týdny, co byl Den Země a na Dej mi dárek jsme uveřejnili EKO KOLEKCI. Všechny její produkty nás chytly za srdce nejen krásou/užitečností, ale hlavně tím, že omezením chemie odlehčíme naší Matičce Zemi a uděláme dobře i našemu tělu. Od té doby ale přemýšlím...je to dost?

A tak jsem začala hledat, co dál, jak můžu pomoct ještě víc? Jak v long run můžu udělat rozdíl? Výsledkem byl objev wasteless blogu TRASH IS FOR TOSSERS, který mi nasadil brouka do hlavy. Autorkou je Lauren Singer, je jí 25 let, žije v New Yorku, jeden den jí svitlo a už čtvrtým rokem žije bez odpadu. Blog srší inspirací, how to's, a když na to koukám, začínám věřit, že bych to mohla zkusit i já. Nemusím jít z 0 na 100, ale malé věci dokážou v long run udělat velký rozdíl. 


Jak na to? Podle Lauren je to easy, jen 2 kroky:


1. Zhodnotit náš každodenní život 

Kolik odpadků produkuju, proč chci produkovat méně (motivace, motivace, motivace!), mám po ruce alternativy a co z toho, co dělám vlastně nepotřebuju? Kolik toho vlastně potřebuju k tomu, abych byla šťastná? 

2. Přechod krůček po krůčku

Ne z 0 na 100, ale 1+1+1+1+1 a tak dál. Už se vidím, jak první den svého wasteless questu sedím na zemi v kuchyni s otevřenou ledničkou a nevím, jak a co si z ní uvařit, protože ryba, kuře, i ty brambory jsou v nějákém sáčku nebo síťce. Tak přesně takhle ne. Jde to jinak, krok za krokem. Zbavit se nejdřív plastu, vyměnit jej za trvanlivější a ekologičtější materiály, vymyslet, jak používat jednu věc na více způsobů, a znovu se zamyslet - co všechno, z toho, co mám doma, vlastně potřebuju? Budu i bez toho šťastná?

No a to je začátek cesty (2 kroky do podrobna rozepsáné tu), kterou už odvážnější vyšlapali přede mnou, a tak nemusím znovu vymýšlet kolo. Stačí kliknout na blog TRASH IS FOR TOSSERS a jít video po videu a nasávat inspiraci, jak na to. 

Jak na zubní pastu:Jak na deodorant:A jak na celou koupelnu bez obalu: 
Pro nekonečno inspirace koukněte taky na ZERO WASTE HOME a na holky z MINTY FINTY, kde Thea a Rozi pravidelně dodávají tipy i pro nás smrtelníky, jak na domácí kosmetiku a domov, který těší i přírodu (jako třeba 3 tipy pro líné ekoteroristy :) ) Naše planeta je jediná s čokoládou, za to pár malých krůčků stojí! 

Tak co, jde do toho někdo se mnou? :)

[

]